Ivana
Plíhalová

herečka v Moravském divadle Olomouc

O mně

Narodila jsem se v Brně, po studiu brněnské Státní konzervatoře jsem nastoupila do svého prvního angažmá v Moravském divadle v Olomouci, kde působím dodnes.

Herectví se věnuji již 37 let a za tu dobu jsem měla možnost ztvárnit přibližně 200 rolí. Získala jsem i několik ocenění za nejlepší ženský herecký výkon, kterých si velmi vážím. Několik let jsem působila ve Studiu Hořící žirafy, které bylo založeno jako alternativa k tradičnímu Moravskému divadlu. Od roku 2003 jsem moderovala v Českém rozhlase autorský pořad Lady magazín a za dobu vysílání tohoto pořadu jsem měla možnost poznat téměř 1000 známých i méně známých osobností.

Ve volném čase se věnuji charitativní činnosti. Naplňuje mě to, že můžu pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako já. Několik let spolupracuji s olomouckým spolkem Trend vozíčkářů, kde se podílím na akci Zasukované tkaničky, která má za cíl získat finanční prostředky pro dofinancování služeb pro zdravotně postižené. Spolupracuji s olomouckým centrem Mamma Help, které pomáhá ženám s onemocněním rakovinou prsu. Jsem patronkou organizace CREDO, které je zřízeno pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v ZŠ a SŠ. Další organizací, se kterou spolupracuji, je Občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám ISIS. A v neposlední řadě jsem členkou sdružení Berkat, které pomáhá lidem v Čečensku, Afghánistánu a na Ukrajině.

Mám dvě dospělé děti a tři vnoučata.

5 Otázek

Co máte na Olomouci rád/a?

Všechno! Ač jsem původem z Brna, žiji tady už 37 let a Olomouc před mýma očima rozkvétá jako nádherná květina.

Na co jste v životě nejvíce hrdý/á? Co dává Vašemu životu smysl?

Nejvíc hrdá jsem na své dvě děti a teď už i tři vnučky. Ale smysl mému životu dává také divadlo, kterému se těch 37 let profesionálně věnuji.

Má Olomouc na víc?

Určitě! Když už jsem Olomouc přirovnala ke květině, tak i ta potřebuje péči zahradníka. A na něm nejvíce záleží, zda o ni pečuje dobře a s láskou.

Proč spOLečně?

Protože společně se toho dosáhne nejvíc!

Proč by Vám měli voliči dát svůj hlas?

Jako herečka se celý život snažím, aby byli diváci spokojení, jako zastupitelka jsem se už dvakrát snažila nezklamat své voliče. Tak snad se mi to podaří i potřetí.