Ing.
Otakar
Bačák

ekonomický náměstek ředitele DPMO

O mně

Narodil jsem se v Beskydech v Čeladné, ale v Olomouci působím již od roku 1997 a občanem jsem od roku 2001. Vystudoval jsem Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor železniční doprava a Univerzitu Mateja Bela v Banské Bystrici - pedagogické vzdělání pro výuku ekonomiky na středních školách. Nyní pracuji jako obchodně-ekonomický náměstek v Dopravním podniku města Olomouce, předtím jsem působil v RWE na generálním ředitelství jako senior manager pro logistiku (a jí předcházejícím Transgas a.s.) a po absolvování VŠ jsem učil na domovské katedře.

Jsem členem spolku Studentský servis, na jehož aktivitách směřujících k podpoře studentů se podílím. Dále jsem dobrovolníkem spolku Křižovatka Olomouc.

Jsem 16 let ženatý a mám tři děti: Matouše, Karolínu a Kristýnu. Ve volném čase se věnuji údržbě svého domu a zahrady a turistice.

5 Otázek

Co máte na Olomouci rád/a?

Olomouci jsem vděčný pro její servis, který poskytuje mým aktivitám, rozmanitost kterou nabízí (příroda, okolí, kultura, sport, služby, doprava,...) a hlavně kvůli mnoha skvělým lidem, se kterými pracuji, relaxuji a taky sousedím.

Na co jste v životě nejvíce hrdý/á? Co dává Vašemu životu smysl?

Hrdý jsem právě na tu velkou skupinu lidí, kteří mají zájem se mnou pracovat a potkávat se, přijímat mou pomoc a pomoc mi nabízet. Smysl mého života je určitě práce pro druhé (mnohdy na úkor rodiny).

Má Olomouc na víc?

Olomouc má velký potenciál, ale také velké škůdce, a každý organizmus, který se zbaví škůdců pak může růst mnohem lépe.

Proč spOLečně?

Další skupina skvělých lidí mého naturelu a mých životních zásad

Proč by Vám měli voliči dát svůj hlas?

Hlas pro mně je především hlas pro spOLečně a pro realizaci těch dobrých programových věcí, pro eliminaci škůdců. O mně je snad jenom těch 12 let služby v DPMO, nakoupené vozy za miliardu s 50% získanými dotacemi a naprostá otevřenost - především moje výroční zprávy za posledních 12 let nabité informacemi.