Ing.
Stanislav
Flek

spolumajitel zahradnické firmy

O mně

Narodil jsem se v Brně, v Olomouci a jejím okolí však žiji více než 25 let. Odjakživa mne zajímala příroda a krajina, proto jsem se rozhodl studovat Zahradnickou fakultu v Lednici na Moravě. Po studiu jsem stál u zrodu firmy Arboeko, ze které se nám podařilo vybudovat jednu z největších zahradnických firem ve střední Evropě. Dnes mám ve firmě na starost marketing, věnuji se vyhodnocování kvality zeleně, nových výsadeb a kvalitě sadebního materiálu. Operativu pozoruji spíše z povzdálí. Aktivně se angažuji v otázkách zlepšování stavu krajiny, zejména pak krajiny zemědělské.

Jsem členem správní rady Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, nejvýznamnější organizace, která se zabývá zelení a kvalitou veřejného prostoru s důrazem na zeleň. Přednáším také na univerzitách a vedu semináře určené pro správce veřejné zeleně a zahradní architekty.

S manželkou Marcelou mám tři děti – dva syny a dceru.

Člověk má dvě možnosti, buď bude nespokojený
a bude nadávat u piva, anebo se rozhodne, že věci změní.
Stanislav Flek

5 Otázek

Co máte na Olomouci rád/a?

Je toho opravdu hodně. Miluji kontrast krásného starého města, které je plné mladých lidí, studentů – vytváří to zvláštní atmosféru. Mám rád Olomoučany, protože většina z nich Olomouc skutečně miluje. Mám za to, že láska Olomoučanů je vřelejší a hlubší než v mnoha jiných městech. Ostatně Olomouc je takové lásky hodna. Také mám rád olomoucké parky – ten zelený pruh kolem historického centra je výjimečný, unikátní. Olomouc je skvělé místo pro život a může být ještě lepší.

Na co jste v životě nejvíce hrdý/á? Co dává Vašemu životu smysl?

Jsem hrdý na svou rodinu. A také na výsledky své práce. Smysl mému životu dává být u věcí, které mají hlubší dopad a jsou pozitivní. Nejraději se podílím na věcech, které prospívají co nejvíce lidem a mají nadčasovou hodnotu – tedy ne jen na pár okamžiků, měsíců či v politice na jedno volební období.

Má Olomouc na víc?

Jednoznačně. Podle mě má Olomouc největší potenciál ze všech velkých českých měst. Ten potenciál je např. v geografické poloze, ale hlavně v lidech, kteří zde žijí, pracují, studují. Velký potenciál lidí je to, čemu musíme dát v našem městě prostor. Olomouc má na to být významným středoevropským hráčem.

Proč spOLečně?

Dala se zde dohromady skupina výjimečných a fajn lidí, kteří chtějí věci dělat jinak a vědí, jak na to.

Proč by Vám měli voliči dát svůj hlas?

Mám nadhled a vnímám širší souvislosti. Mám jasnou vizi a plán, jak ji naplnit. Z byznysu jsem zvyklý vyjednávat, a přesto v zásadních věcech neustoupit. Nejsem spojen se stávající garniturou (vlastně nikoho z nich osobně neznám).