Ivana
Plíhalová
herečka v Moravském divadle Olomouc
Blogy a galerie spojené se štítkem

O mně

Narodila jsem se v Brně, po studiu brněnské Státní konzervatoře jsem nastoupila do svého prvního angažmá v Moravském divadle v Olomouci, kde působím dodnes.

Herectví se věnuji již 37 let a za tu dobu jsem měla možnost ztvárnit přibližně 200 rolí. Získala jsem i několik ocenění za nejlepší ženský herecký výkon, kterých si velmi vážím. Několik let jsem působila ve Studiu Hořící žirafy, které bylo založeno jako alternativa k tradičnímu Moravskému divadlu. Od roku 2003 jsem moderovala v Českém rozhlase autorský pořad Lady magazín a za dobu vysílání tohoto pořadu jsem měla možnost poznat téměř 1000 známých i méně známých osobností.

Ve volném čase se věnuji charitativní činnosti. Naplňuje mě to, že můžu pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako já. Několik let spolupracuji s olomouckým spolkem Trend vozíčkářů, kde se podílím na akci Zasukované tkaničky, která má za cíl získat finanční prostředky pro dofinancování služeb pro zdravotně postižené. Spolupracuji s olomouckým centrem Mamma Help, které pomáhá ženám s onemocněním rakovinou prsu. Jsem patronkou organizace CREDO, které je zřízeno pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v ZŠ a SŠ. Další organizací, se kterou spolupracuji, je Občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám ISIS. A v neposlední řadě jsem členkou sdružení Berkat, které pomáhá lidem v Čečensku, Afghánistánu a na Ukrajině.

Mám dvě dospělé děti a tři vnoučata.