O nás

Náš společný příběh se začal psát koncem roku 2017, kde se potkali sběratel umění Robert Runták se sportovním fanouškem Dominikem Králíkem. Právě u nich se zrodila myšlenka nového hnutí, které bude spojovat význačné osobnosti a umožní proměnu Olomouce v modernější město.

Březnové legendární setkání v Jazz Tibet Clubu, kde se sešla téměř stovka Olomoučanů bylo jednou velkou diskuzí, z níž vzešla řada zajímavých podnětů a především jedna zásadní myšlenka - sami ovlivníme jen málo, ale společně dokážeme prosadit velké změny. Rozhodli jsme se, že spojíme síly a půjdeme do toho!

V dubnu 2018 se nám povedlo sesbírat dostatečný počet podpisů k tomu, abychom mohli oficiálně založit hnutí spOLečně. Začali jsme se pravidelně scházet a sestavili jsme týmy zkušených odborníků, které připravili návrhy pro zlepšení jednotlivých oblastí života v Olomouci.

Od května do říjnových voleb se celý tým spOLečně soustředil na tvorbu kampaně, která byla originální a viditelná. Šli jsme vlastní cestou a potkávali se s vámi tam, kde o běžného politika nezavadíte. Uklidili jsme přes dvacet zanedbaných olomouckých míst, pořádali jsme pikniky a v parném létě jsme zalévali uvadající městskou zeleň. Zasadili jsme stromy na Nových Sadech, Horním náměstí, Masarykově třídě a rozjeli petici, kterou podepsalo přes 7000 z vás.

Ve volbách jsme získali celkem 3 mandáty. Našimi zastupiteli budou Stanislav Flek a Ivana Plíhalová. Děkujeme za vaše hlasy!

Stále pokračujeme v zásadním úkolu a chceme dokázat, že Olomouc má na víc!