Mgr.
Pavel
Fryšák
advokát, místopředseda hnutí spOLečně

O mně

V Olomouci jsem se narodil, s tímto městem je spjatý nejen celý můj osobní, ale z podstatné části i můj pracovní život.

Studoval jsem nejprve na Slovanském gymnáziu a v roce 2000 jsem úspěšně dokončil práva na Právnické fakultě Univerzity Palackého.

Během studií jsem si přivydělával jako divadelní osvětlovač v olomouckém Moravském divadle. Po dokončení práv jsem nastoupil jako koncipient a poté i jako advokát do renomované tuzemské advokátní kanceláře se sídlem v Praze. V roce 2010 jsme společně s manželkou Veronikou založili advokátní kancelář Fryšák & Fryšáková, kterou společně vedeme dodnes.

Jsem členem České advokátní komory a Unie obhájců České republiky.

Jsem šťastně ženatý, mám dvě malé děti a ve volném čase se věnuji především sportu.

5 Otázek

Co máte na Olomouci rád?

V Olomouci jsem se narodil a prožil jsem tady většinu svého dosavadního života. S Olomoucí byly ale úzce spojeny i osudy několika generací mých předků. Vzhledem k tomu mám k tomuto městu velmi osobní, citový vztah. Olomouc má fascinující historii, nádherné památky, spoustu překrásných míst a zákoutí, ale i jakousi zvláštní, jedinečnou atmosféru. To vše v mých očích dělá Olomouc místem, kde rád žiji a kde se cítím být opravdu doma.

Na co jste v životě nejvíce hrdý? Co dává Vašemu životu smysl?

Jednoznačně je to moje rodina. Ta je v mém životě nejdůležitější, absolutní hodnotou.

Má Olomouc na víc?

Nepochybně. Je jisté, že spousta věcí se v Olomouci změnila k lepšímu. Současně je ale podle mého názoru pravdou i to, že mnoho věcí se dobře neudělalo nebo se mohlo udělat lépe. Prostoru ke zlepšení tedy je, podle mého názoru, víc než dost. Olomouc je město s velkým potenciálem a bylo by neodpustitelné tohoto potenciálu nevyužít a nesnažit se Olomouc pozvednout výš.

Proč spOLečně?

Již delší dobu jsem přemýšlel o tom, jestli bych se neměl snažit více se podílet na správě veřejných věcí, které jsou pro život v Olomouci důležité. Až dosud jsem ale na olomoucké politické scéně neviděl žádný subjekt, žádnou „politickou sílu”, se kterou bych byl ochoten tento krok učinit, aniž bych sám cítil nějaké vnitřní výhrady – ať už z jakýchkoliv důvodů. Hnutí spOLečně pro mě osobně představuje uskupení mnoha velmi zajímavých, schopných a ve svých profesích úspěšných lidí se zkušenostmi z různých oborů, které spojuje jedno – nezištná touha dát Olomouci, jakožto městu, ve kterém žijí a na jehož osudu jim záleží, to nejlepší, co umějí, a to aniž by za to sami cokoliv očekávali. Tato zkušenost je pro mě zásadní – proto jsem se rozhodl jít do toho spOLečně s nimi.

Proč by Vám měli voliči dát svůj hlas?

Je faktem, že jsem v politice nováčkem, což může být do jisté míry handicap a já si to samozřejmě uvědomuji. Na druhou stranu, všeho, čeho jsem v životě dosáhl, jsem dosáhl jen díky svému vlastnímu úsilí, své vlastní píli a své vlastní tvrdé práci. A co je podstatné, nikomu nic nedlužím a nikomu nejsem za nic zavázán. Pokud mají olomoučtí voliči dojem, že je čas dát prostor novým, dosavadní komunální politikou a různými historickými vazbami nezatíženým lidem, mohu pro ně, stejně jako ostatní kandidáti hnutí spOLečně, představovat poměrně zajímavou alternativu.