Tomáš Hladík, člen hnutí spOLečně
Ing.
Tomáš
Hladík
analytik, člen komise pro prevenci kriminality a bezpečnost

O mně

Narodil jsem se ve Šternberku. Poté jsem pár let žil v krásné obci Bohuňovice. V Olomouci však žiji již 24 let. Vystudoval jsem obor Hospodářská politika a správa – veřejná správa a regionální rozvoj na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Od roku 2014 pracuji ve sdružení OK4Inovace, které vzniklo za účelem realizace Regionální inovační strategie Olomouckého kraje a podpory vzniku, rozvoje a komerčního uplatnění inovací vytvářených ve firmách i výzkumných institucích. Osobně mám na starost organizaci akcí, zajišťování propagace, koordinaci činností sdružení s aktivitami jiných subjektů. Také připravuji s kolegy projekty pro podporu znalostní ekonomiky regionu.

Pracoval jsem na metodikách pro podporu podnikavosti a technického vzdělávání. Tvořím ekonomické analýzy a další podklady v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje. Pomáhám Univerzitě Palackého v Olomouci nalézt vhodné uplatnění pro jejich výsledky výzkumu.

Jsem svobodný. Ve volném čase se věnuji lyžování, nohejbalu, plavání, chemii, studiem výrobních a IT technologií.

5 Otázek

Co máte na Olomouci rád?

Je to živoucí historické univerzitní město s bohatou vědeckou a kulturní základnou, ale zároveň si zachovává i něco z poklidné atmosféry. Tuto atmosféru dotváří krásné historické centrum a rozlehlé parky.

Na co jste v životě nejvíce hrdý? Co dává Vašemu životu smysl?

Jsem rád, že moje myšlenky a nápady se dnes postupně uplatňují v praxi. Jako smysl života vnímám dělat cokoliv prospěšného pro společnost a do budoucna mít spokojenou rodinu.

Má Olomouc na víc?

Jednoznačně ano, především je potřeba ukázat lidem, že se také mohou aktivně zapojovat do života města a nelze dále dělat projekty, které nerespektují aktuální potřeby obyvatel. Město může daleko lépe komunikovat se svými občany a více využít svého potenciálu v mnoha oblastech.

Proč spOLečně?

Protože je to nezávislé hnutí, plné nadšených inteligentních lidí, kteří chtějí Olomouc udělat ještě lepším místem pro život.

Proč by Vám měli voliči dát svůj hlas?

Jsem mladý, kreativní, komunikativní člověk s nápady a udělám maximum pro to, aby se město úspěšně rozvíjelo. Nešel jsem kandidovat, abych budoval politickou kariéru, ale v Olomouci žiji skoro celý život a myslím si, že toto město má na víc. Chci využít svoje schopnosti a dělat, co mě baví tak, aby to přineslo zvýšení kvality života lidí v Olomouci.