Aktuality

Co je nového?

🟣 Stanovisko hnutí spOLečně k problematice multifunkční haly v Olomouci: město není momentálně v situaci, aby mohlo zodpovědně rozhodnout o tak zásadní záležitosti, která ovlivní hospodaření města na desítky let, preferujeme rychlou výstavbu druhé ledové plochy, tzv. malé haly – VÍCE INFORMACÍ V AKTUÁLNÍM BLOGU!

🟣JEŠTĚ LEPŠÍ TABULÁK!

V Olomouci odstartovala další velká investiční akce, a to konkrétně v městské části Tabulový Vrch na ulici Kmochova. Akce přinese výrazné zlepšení dopravní situace jak pro řidiče, tak pro chodce a cyklisty. „Pro naši městskou část se jedná o důležité investice z pohledu infrastruktury. Konkrétně v této investiční akci se kromě staveních úprav velmi výrazně zvýší bezpečnost. Cyklisté získají samostatnou smíšenou cyklostezku a budou oddělení od provozu na silnici, chodci získají dva ostrůvky na ulici Kmochova, které jim zajistí bezpečnější přecházení této frekventované komunikace, vzniknou kolmá parkovací stání, která navýší počet parkovacích míst ze současných 30 na 35 a opraveny budou v rámci této investiční akce také přilehlé chodníky," okomentoval probíhající stavební práce předseda komise městské části Tabulový vrch a radní za hnutí spOLečně Lukáš Krbeček.

Doplnil také, že investičních akcí na Tabulovém vrchu bude probíhat více, například revitalizace prostoru u podchodu, nebo další etapa rekonstrukce ulice Okružní!

TABULÁK JEDE!

OTAKAR ŠTĚPÁN BAČÁK K PROJEKTU ODPADY OLOMOUCKÉHO KRAJE:

Potvrzuje se, že zejména v budoucnu půjde o byznys. A byznys je především o zisku. Města by měla být obezřetná, aby nezopakovala chybu před dvaceti lety, když svěřila správu vodohospodářské infrastruktury nadnárodním společnostem a výsledkem jsou miliony zisků odvedené do zahraničí a vrácená infrastruktura s potřebou velkých investic."

CELÉ VYJÁDŘENÍ NAJDETE V NOVÉM BLOGU!

ZELEŇ TAM, KDE LIDÉ ŽIJÍ! 

Vrátit Olomouci zelený kabát je dlouhodobě naší prioritou! Máme proto velkou radost z další etapy výsadby na Masarykově třídě. K již vysazeným akátům nyní přibyly další rostliny a keře, a my už se nemůžeme dočkat, až na jaře rozkvetou! Více v novém blogu!

 

"Na působení v Radě města Olomouce se velmi těším. Post radního je ideální pro můj další rozvoj, sběr zkušeností a poznání chodu a fungování radnice," říká radní a zastupitel z hnutí spOLečně Lukáš Krbeček. Více se dozvíte na našem blogu!

Hledáme aktivní Olomoučany do komisí městských částí! Pokud vám záleží na vaší městské části a rádi byste se zapojili do aktivní péče o ni, máme pro vás skvělou nabídku! Staňte se členem příslušné komise městské části. Pokud by vás působení v komisi městské části zajímalo, neváhejte se nám ozvat na e-mailovou adresu: jsme@hnutispolecne.cz.

V letošních komunálních volbách jsme získali 4 mandáty. Hlas nám dalo 8,72 % voličů. Děkujeme Vám!

V letošních volbách jsme získali 4 mandáty. Hlas nám dalo 8,72 % voličů. Děkujeme Vám!

23.09.2022 a 24.09.2022 budou v Olomouci probíhat komunální volby. Přijďte odevzdat Váš hlas, na každém záleží!

23.09.2022 a 24.09.2022 budou v Olomouci probíhat komunální volby. Přijdťe odevzdat Váš hlas, na každém záleží!

Zveme vás na DĚTSKÝ DEN na Nových Sadech! Fotbalové hřiště ožije zábavným programem už v sobotu 17. září, těšit se můžete na spoustu atrakcí i dobrého jídla a pití. Dorazte na nejlepší akci pro děti a rodiče tohoto září. Zakončíme léto velkolepě!

Včera jsme opět v rámci našich tradičních úklidovek vyrazili do ulic. Tentokrát byla hlavním cílem autobusová zastávka v ulici Slavonínská, která se bohužel stala terčem vandalů. Více informací a fotek najdete v naší fotogalerii!

V naší fotogalerii najdete pár fotek ze srpnového spOLečného pikniku ve Smetanových sadech, tak mrkněte! 

Dovolujeme si Vás pozvat na náš tradiční piknik, který se bude konat v úterý 2. srpna ve Smetanových sadech. Přijďte za námi diskutovat o všem, co vás zajímá nebo trápí. Nebude chybět ani drobné občerstvení. Začínáme v 17 hodin na velké louce u Rudolfovy aleje. Budeme se na vás těšit!

Minulý týden jsme na Nové Sady vyrazili poprvé i s naší dodávkou, která slouží jako mobilní zázemí OLtour a díky níž jste si u nás mohli zpříjemnit cestu točeným pivem nebo limonádou. Samozřejmě nechyběly ani oblíbené fialové balónky. Více informací a fotek najdete v naší galerii!

spOLečná OLtour je tady! Od tohoto týdne nás můžete pravidelně vídat v olomouckých uličkách po celém městě nejen v rámci našich oblíbených úklidovek. Na našich zastávkách rozdáváme náš slušivý a praktický merch, včetně našich prvních novin, které během tohoto týdne dostane do schránky každý Olomoučan. Více informací a fotografií najdete v naší fotogalerii!

Další zastávkou naší tradiční spOLečné úklidové akce se staly štěrkové záhony na Třídě Svobody. Mrkněte na fotky v naší galerii, kde se dozvíte více informací!

Na základě iniciativy Otakara Bačáka bylo vedením města Olomouce rozhodnuto, že již co nevidět budou probíhat úklidy ve všech olomouckých parcích každý den! Více informací si přečtete na našem blogu!

Na začátku týdne jsme se vydali na tradiční úklidovou akci hnutí spOLečně. Tentokrát jsme se postarali o autobusovou zastávku Dvořákova poblíž Fakultní nemocnice. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

Od 2. května dochází v Olomouci k úpravě pravidel v zóně placeného parkování. V souvislosti s úpravou cen vznikl také nový Fond mobility, kam veškeré finanční prostředky vybrané za parkovné nyní míří. Více informací se dočtete na našem blogu!

 Jarní etapa Flory je v plném proudu! Největší svátek krásných květin je zpět. Do neděle můžete navštívit Výstaviště Flora Olomouc, kde probíhá Jarní Flora 2022. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

Olomouc se pyšní novými dětskými hřišti a sportovišti. V Olomouci můžeme najít téměř 100 veřejnosti přístupných hřišť a nyní je doplní několik dalších nově vzniklých nebo obnovených ploch na hraní. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

V pondělí bylo opravdu nádherně, a tak členové hnutí spOLečně nelenili a vyrazili na další úklidovou akci. Tentokrát jsme se vrhli na úklid okolí cyklostezky podél Mlýnského potoka. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

Podporujeme decentnější zahrádky u olomouckých restaurací a kaváren! Podle nové metodiky z dílny Útvaru hlavního architekta by předzahrádky restaurací a kaváren v historickém centru města mohly dostat nový design. Více informací najdete na našem blogu!

Olomoucká autobusová zastávka Envelopa bude jako nová! Více podrobností najdete v naší galerii.

Město Olomouc schválilo velké opravy komunikací na letošní rok. Které úseky se budou letos opravovat? Více informací najdete na našem blogu!

První část obnovy zeleně na Velkomoravské ulici v Olomouci je hotová! Více informací a fotografií najdete v naší galerii.

Všem Olomoučanům přejeme jen to nejlepší do nového roku.

spOLečně to zvládneme!

Město Olomouc zavedlo novinku v podobě zákazu nočního parkování dodávek nad 2,1 tuny v obytných zónách. Více podrobnějších informací najdete na našem blogu!

V rámci výsadby Háje Malého Noe jsme zasadili krásnou lípu a pomohli tak ohroženým dětem. Více informací o celé akci a více fotografií najdete v naší galerii!

POTVRZENO! Vracíme zeleň na Masaryčku! Více informací a vizualizaci si prohlédněte v naší galerii.

Během následujících dnů v Olomouci přibyde 30 nových sběrných popelnic na rostlinné oleje a tuky. Více informací se dozvíte na našem blogu!

Před pár dny jsme se všichni potkali u kvalitního moku ve velkobystřickém pivovaru TVARG a řešili naše budoucí spOLečné kroky, ladili formu a směr našeho hnutí do dalších voleb. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

„Nedopustíme, aby z centra města mizely stromy jen proto, že si někdo před dvaceti lety neprohlédl plánky inženýrských sítí.” Více informací o náhradní výsadbě na Havlíčkově ulici najdete na našem blogu!

Podporujeme zachování zeleně v oblasti podél ulice Na trati. Setkali jsme se s paní Dagmar Beníkovou ze spolku Zahrádky Hejčín, který usiluje o to, aby v oblasti podél ulice Na trati byla zachována stávající zahrádkářská kolonie. Více informací najdete na našem blogu!

Velká paráda je k vidění na olomouckém Horním náměstí! Arionova kašna se po roce opět oblékla do pestrobarevného kabátku. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

Pod slunečními hodinami olomoucké radnice nově najdeme Green Point. Hned několik dřevěných laviček s velkými květináči, které jsou plné barev, vůní a krásného kvítí. Více informací a fotek najdete na našem blogu!

Přijďte za námi na tradiční spOLečný piknik, který se koná ve středu 30. června od 18 hodin ve Smetanových sadech u Rudolfovy aleje. Více informací se dozvíte v našem blogu!

Tropy jsou tady, a tak jsme velmi rádi, že Technické služby města Olomouce využívají zavlažovací vaky. Před 3 lety jsme to byli právě my, kdo vaky poprvé použil. Více informací a fotografií najdete v naší galerii!

V uplynulých měsících musel, bohužel, nejeden z nás navštívit i prostory olomouckého krematoria, kde se konala poslední rozloučení s našimi blízkými, a to často za specifických omezujících podmínek diktovaných vládními epidemiologickými opatřeními. Jak hodnotí činnost a přístup krematoria v posledním roce předseda spOLečně Robert Runták, to si přečtěte v našem blogu!

Rozkvetlá jarní Olomouc je prostě nádherná! Podívejte se na krátké video v naší galerii s odborníky přes zeleň Otakar Bačák a Stanislav Flek. Krásným záhonům se daří nejen v městských parcích, ale i na sídlištích, kde dlouhé roky květinky chyběly.

Už jsme se nemohli dívat na to, jak je olomoucká Třída Svobody doslova zasypaná nedopalky od cigaret, a tak jsme se s pár spOLečníky vydali uklidit štěrkové záhony od Vodních kasáren směr Náměstí Hrdinů. Více informací a fotografií naleznete v naší fotogalerii!

Kvete celá Olomouc! Jarní kvítí letos zdobí nejen městské parky a hlavní olomoucké ulice, ale také nejrůznější veřejná prostranství. Více informací a fotek najdete v naší galerii!

Olomoucká náplavka se už pomalu klube. V rámci další etapy stavby protipovodňových opatření v Olomouci je zvelebováno také okolí řeky Moravy blízko centra města. Koukněte na vizualizace celého prostoru v naší galerii.

Nedávno byla schválena Strategie zeleně a management údržby ve městě Olomouci. Koncepční dokument výrazným podílem přispěje k rozvoji olomoucké městské zeleně. "Naším hlavním zájmem je kompletní starost o olomouckou zeleň, ovšem nemohli jsme se opřít o žádné souhrnné informace. Bylo tedy třeba zodpovědět několik zásadních otázek, na ty nám pomohla najít odpovědi právě Strategie zeleně," upřesňuje její význam předseda dozorčí rady Výstaviště Flora Olomouc Stanislav Flek. Více informací se dočtete na našem blogu!

Náměstí hrdinů dostane novou podobu. A nejen to. Architekt Lukáš Blažek ze studia Ječmen, které za plánovanými rekonstrukcemi stojí, vše dopodrobna vysvětluje ve videu, které najdete na našem blogu!.

Město nově přichází s metodikou pro označování provozoven v městské památkové rezervaci. Co si pod tím představit? To se dozvíte na našem blogu!

Nejen o městské zeleni, parcích a odpadovém hospodářství se můžete dočíst v rozhovoru s ekonomickým náměstkem Otakarem Bačákem v únorových Olomouckých listech. Celý rozhovor také najdete na našem blogu!

Na Tabulovém vrchu v Olomouci nově vznikne udržovaný parčík. Více informací se dozvíte v naší galerii.

Minulý týden jsme byli zkontrolovat, jak funguje zelené vlna na olomouckém obchvatu v úseku Velkomoravská - Tovární. Více informací najdete na našem blogu!

Konečně se to podařilo! Masarykova třída má nově vysázené stromy! Více informací a fotografií najdete v naší galerii.

Jak jsme vás již několikrát informovali, od letošního května jsme za každou cenu bránili stromy na Wellnerově ulici od jejich pokácení. Ve zkratce vám tento zapeklitý případ znovu přiblížíme a podáme aktuální informace o celé záležitosti v našem blogu.

Na Horním náměstí už svítí vánoční stromeček spOLečně s krásně opravenou radnicí. Letos dostal smrk stříbrný krásné jméno Naděje a to podle vítězného návrhu žáků základních škol. Na pár fotek našeho krásného vánočního náměstí se podívejte v galerii.

Vydali jsme se pohrabat spadlé listí na stezkách do Bezručových sadů. Podívejte se na fotky a video v galerii z naší spOLečné odpolední brigády.

Média již informovala o tom, že vedení města zvažuje postavení nové budovy magistrátu v Hejčíně, kam by se přestěhoval především odbor agendy řidičů a motorových vozidel. Člen našeho hnutí Radek Liška, který zároveň působí v Komisi městské části Hejčín, popsal místní velmi komplikovanou situaci ve svém blogu.

Opět se nám podařilo zachránit stromy od jejich pokácení na Wellnerově ulici! 

Více informací, fotek i video si můžete prohlédnout v naší galerii.

Podzimní procházka se Standou Flekem po olomouckých parcích se opět velmi podařila. Děkujeme všem zúčastněným! V naší galerii si můžete prohlédnout pár fotek z této akce.

První lavičky opraveny! 💜

Na základě několika desítek podnětů přímo od občanů našeho města jsme Technických službám města Olomouce předali seznam lokalit, kde se nacházejí poškozené lavičky.

Opravy laviček na 10 olomouckých lokalitách již započaly! Více informací se dočtete na našem blogu.

Zajímá vás městská zeleň, olomoucké parky, jejich historie i budoucnost? Tak to určitě přijďte! 

Podzimními olomouckými parky vás provede odborník na zeleň, předseda dozorčí rady Výstaviště Flora Olomouc a zastupitel za hnutí spOLečně Stanislav Flek. 

Společně se potkáme ve středu 7. října od 16 hodin před hlavním vchodem pavilonu A Výstaviště Flora.

Těšíme se na vás! 

Série spOLečných setkávání je zpátky. Již potřetí se potkáme na pivu s předsedou hnutí spOLečně Robertem Runtákem 11. září od 18 hodin, tentokrát v olomouckém Beer bar na stojáka na Horním náměstí. Pokud vás zajímá dění v hnutí, kulturní komisi nebo máte dotazy na obecný chod hnutí, tak určitě přijďte. Dáme si dobré pivo a vše společně probereme.

 

 

Procházka se Standou Flekem po olomouckých parcích se náramně povedla. Děkujeme všem zúčastněným! V naší galerii si můžete prohlédnout pár fotek a také video z akce.

Procházka se Standou Flekem po olomouckých parcích musela být odsunuta kvůli jeho zranění na další termín a to 6. srpna 2020 od 16:00 do 18:00. Standa se na vás velmi těší.

Nový příspěvek na blogu!!! Robert Runták o problému bezdomovectví 

Video z 1. pokoronavirové úklidovky na našem Youtube kanále 

💜spOLečně jsme to ušili😷 - video ze šití roušek pro Olomoučany

Včera jste mohli shlédnout rozhovor s Ivanou Plíhalovou na facebookové stránce Moravského divadla Olomouc. Pokud jste nestihli nebo si chcete pustit ještě jednou, zde odkaz Talkshow v papučích

Akce pro občany Olomouce s hnutím spOLečně se do odvolání ruší (v souvislosti s koronavirem). Včas vás budeme informovat o nových termínech! 

23. 03. od 18:00 další setkání s předsedou Robertem Runtákem  - Na pivo s RR, místo ještě upřesníme.

Už příští úterý 25. 02. 2020 od 17:00 se můžete sejít v kavárně café Trieste na Dolním náměstí se zastupitelem Standou Flekem. Pokud vás zajímají - změny na Flóře, zeleň v olomouckých ulicích, problémy se síťaři, olomoucká politika, tak potom je toto neformální setkání příležitostí právě pro vás.

#MilujemeOlomouc💜

Ve fotogalerii momentky z posezení s Ivanou Plíhalovou -->https://hnutispolecne.cz/galerie/na-vino-s-ivanou-plihalovou

Nové akce v sekci události (pod ikonou kalendáře) - 4. 2. 17:00 setkání s Ivanou Plíhalovou na deci vína (více na fb události zde) nebo poté 25. 2. od 17:00 na kávu s oblíbeným Standou Flekem (více v této fb události)

Nový blog od Radka Lišky s aktuálním tématem Sběrových sobot naleznete v sekci BLOG -->Sběrné soboty – rušit či zachovat

Už příští týden, v pondělí 20. 01. 2020 od 17:00 se uskuteční neformální setkání s ekonomickým náměstkem Otakarem Bačákem. Akce nazvaná Na deci vína s náměstkem proběhne ve vinárně Pod Pálavou (krček mezi Dolním a Horním náměstím, vedle Na břehu Rhony). Všichni jsou vítání a registrovat se můžete u fb události tady --> Registrace Na deci vína s náměstkem 

 

Už zítra (středa 8. 1. 2020 od 18:00), proběhne setkání s předsedou hnutí spOLečně Robertem Runtákem v Bernard baru na Horním náměstí (bývalá prodejna Káva-čaje). Další informace v FB události 

!!!VÝHERCE POUKAZU DO KINA!!!

Lucie Maděrková se stala další držitelkou poukazu do kina, na fotky z předání se můžete podívat na facebookové stránce hnutí spOLečně  

Pokud chcete také získat poukaz do kina nebo lístek do divadla, registrujte se zde--> bitly.com/spOL. Už brzy další výherce!!!

 

Všem lidem přejeme prožití klidných a spokojených svátků vánočních. A do nového roku vše nejlepší, zdraví a spoustu osobních i pracovních úspěchů.  PF 2020

         Naše kancelář bude uzavřena do 01. 01. 2020, poté se na vás opět budeme těšit. 

8. 12. 2019 od 17:00 nás najdete na Horním náměstí u stánku Dobrého místa pro život, kde spolu s divadelníky podpoříme školu Crédo Olomouc 

Fotogalerii z #uklidovka 3 najdete na našem webu. Radek Liška, Milan Hebelka, Robert Runták při úklidu zastávky Výstaviště Flóra Nekončící boj s graffiti? Jdeme do toho!!!

Dnes další #Uklidovka tentokrát s pořadovým číslem 3. Opět se pouštíme do boje s graffiti!!! Tentokrát pod vedením Radka Lišky.

Nový blog o vzdělávání v ČR od Pavlína Kutrová - Nic neděláš, nic nepokazíš Vaše holčičky jsou strašně šikovné,“ povídá paní učitelka ve školce a mě zalije vlna radosti a hrdosti...

30. 7. 2019 se můžete potkat s Milanem Hebelkou a Luďkem Janákem na parkovišti u večerky na Štítného ulici. Ptát se můžete na záležitosti KMČ OL-Západ, ale i Smart city a IT ve městě

24. 7. 2019 proběhl piknik v Čechových sadech u sochy Boženy Němcové

16. 07. 2019 proběhla #Úklidovka na zastávce autobusu Okružní, fotoreport brzy na FB hnutí spOLečně

Nový blog od Radka Lišky s porovnáním Olomouce a Litomyšle Ztráta 30 let a něco navíc...

V sekci GALERIE naleznete fotky z první letošní #Úklidovka na které se podíleli naši členové - Radek Liška, Otakar Bačák, Luděk Janák a Pavel Fryšák

25. června 2019
#Úklidovky 2019 - minulou sobotu proběhla první úklidovka hnutí v tomto roce. Ze spOLečně se jí účastnili Otakar Bačák, Luděk Janák, Pavel Fryšák a Radek Liška. Více na FB spOL
 

V pondělí 17. června 2019 došlo k výměně na postu člena rady za hnutí spOLečně. Pavla Hekelu, kterému tímto děkujeme za odvedené služby, vystřídal Otakar Bačák. Součástí výměny byla i změna odpovědností, p. Bačák dostal na starost ekonomiku, městskou zeleň, odpadové hospodářství a Výstaviště Flora Olomouc.

Sekat městské trávníky nebo je nechat růst? Náš zastupitel a předseda dozorčí rady Flory Olomouc Stanislav Flek na svém blogu vysvětluje, jak se věci mají. Přečtěte si celý blog.

V březnových Olomouckých listech najdete rozhovor na téma Smart City s Luďkem Janákem, předsedou Komise pro Smart City a informační technologie. Více na našem FB.

Srdečně zveme na veřejnou prezentaci kulturních projektů žádajících o podporu města 7. a 14.2.! Neváhejte dorazit!

Před podloubím radnice proběhne ve středu 16.1. od 17 hodin pietní setkání "Vzpomínka na Jana Palacha". My tam určitě budeme, přijďte také uctít jeho památku.

Olomoucká plesová sezóna byla zahájena! Městský bál, který letos oslavil 20. výročí, odstartovali primátor města Miroslav Žbánek, moderátorka Soňa Šuláková a Pavel Hekela, náměstek pro kulturu.

Přijďte nám říct, co se vám v Olomouci líbí nebo co by šlo dělat lépe. Tentokrát ke krajskému úřadu, kde budeme celý den.

Pavel Hekela, náměstek pro kulturu, bude v rámci rozpočtové úpravy na lednovém zastupitelstvu požadovat změny, které povedou k získání 3 milionů pro tzv. „živou kulturu“!

V pátek 14.12. jsme odevzdali petici “Stromy na Horní náměstí!”, kterou podepsalo 7000 lidí! Děkujeme všem, jež petici podepsali! Téma zeleně nenecháváme usnout!

Zastavte se na punč ke stánku Dobrého místa pro život 6.12. od 18 do 20 hodin a určitě nás neminete. Jsme otevřeni diskuzi a budeme se moc těšit na naše první povolební setkání:-)

Plníme předvolební slib “Zeleň tam, kde lidé žijí”. Zeleň bude mít svůj odbor! Tuto změnu vnímáme jako první krok!

Ve volbách jsme získali celkem 3 mandáty. Našimi zastupiteli budou Stanislav Flek, Ivana Plíhalová a Pavel Hekela, těšíme se na vše, co přijde. Toto je začátek, děkujeme!

Děkujeme všem, kteří nám dali svůj hlas. spOLečně jsme to dokázali!

Volby jsou již tento pátek a sobotu. Dejte svůj hlas nám, hnutí spOLečně, a pomožte nám vybudovat z Olomouce moderní město.

Zítra nás můžete naposledy před volbami potkat během celého dne na Horním náměstí. Budeme rádi, když se za námi zastavíte na kus řeči.

Rodinný den je za námi a bylo to vskutku úžasné. Věříme, že jste si ho užili stejně tak jako my.

Přijďte za námi dnes na Rodinný den na Nové Sady. Začínáme v 13:00 na fotbalovém hřišti.

Venku zatím svítí slunce a žádná nepřízeň počasí nás snad nezastihne. Přijďte si užít dnešní večer v letním kině na Lazcích. Limonádového Joe promítáme od 19:30.

Ve čtvrtek vás opět zveme do letního kina, tentokrát na Lazce. Od 19:30 promítáme opět Limonádového Joe.

Dnes budeme s naším stánkem celý den na Horním náměstí. Stavte se za námi na kus řeči.

Děkujeme všem za příjemný večer v letním kině. Zveme vás na další promítání - ve čtvrtek 27. září v parku na Lazcích.

Dnes jsme se Horního náměstí přesunuli jen o kousek vedle, tedy na Dolní náměstí. K našemu stánku se můžete zastavit v průběhu celého dne.

Dnes se můžeme potkat v samém srdci Olomouce. Naši kandidáti se na vás budou těšit v průběhu celého dne na Horním náměstí. Zastavte se u nás a zeptejte se na vše, co vás zajímá.

V pátek jsme pro vás připravili promítání filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Těšíme se na vás od 19 hodin v parku Malého prince.

Zítra opět grilujeme! Makrely a pivo za 13 korun na vás čekají od 17 hodin v hospodě Punat.

Zítra pořádáme na Nových Sadech u kapličky letní kino. Od 18 hodin promítáme film Limonádový Joe. Vstup je zdarma, těšíme se na vás.

Tento týden se s námi v rámci OLtour můžete potkat ve čtvrtek před krajským úřadem nebo v pátek odpoledne na Heydukově ulici.

Dětský den na hřišti na Jeremiášově ulici se povedl na výbornou. Děkujeme, že jste přišli.

Dnes se můžeme od 18 hodin potkat v restauraci Cobra, kde pro vás pořádáme příjemné posezení u piva a grilovaných makrel za symbolických 13,- korun. Doražte!

Zastavte se za námi zítra na kus řeči, pivo nebo limonádu před krajský úřad. Budeme zde celý den.

Dnes se v rámci OLtour přesuneme do Hodolan. Od 16 hodin nás potkáte na rohu ulice Hodolanské a Jiráskovy.

Jak nejlépe zahájit nový týden? No přeci šálkem dobré kávy, kterou budeme v brzkých ranních hodinách rozdávat na náměstí Hrdinů. Zastavte se za námi!

Prázdniny se chýlí ke konci, tak využijte hezkého počasí a přijďte za námi na piknik na Novou Ulici. Těšíme se na vás v parku za knihovnou od 17 hodin.

Od 16 hodin se na vás těšíme na Svatém Kopečku, zastavte se za námi na kus řeči.

Ulice Kateřinská, to je místo, kde se dnes od 16 do 18 hodin můžeme potkat. Přijďte si s námi popovídat třeba o tom, co vás v Olomouci trápí.

Plánujete dnes navštívit Letecký den? Pokud ano, tak se zde určitě potkáme!

Dnes jsme se v rámci OLtour zastavili na náměstí Národních hrdinů. Přijďte za námi, budeme tu až do večera.

Los určil, že do voleb jdeme s číslem 13!

Dnes v 17 hodin odpoledne začíná v parčíku u ZŠ Demlovy na Lazcích náš piknik. Přijďte si popovídat a strávit s námi příjemné odpoledne.

Přijďte s námi strávit příjemný večer v letním kině. Od 19:30 v Parku Malého prince promítáme komedii Limonádový Joe.

Ve čtvrtek je další piknik! Od 17 hodin se na vás budeme těšit na Lazcích, v parčíku u ZŠ Demlovy.

Naše petice Stromy na Horní náměstí! má již více než 1600 podpisů. Připojte také svůj podpis na www.peticestromy.cz.

Včerejší piknik byl velmi příjemnou, neformální akcí. Děkujeme všem, že jste dorazili!

Piknik je už dnes! Stavte se za námi na borůvkový muffin nebo sendviče ke kapličce na Nové Sady. Budeme tam od 17 hodin.

V úterý 14.8. pořádáme další společný piknik. Stavte se za námi ke kapličce na Nové Sady, budeme zde od 17 hodin. Těšíme se!

Všimli jste si nových stromů na Nových Sadech, Masarykově třídě nebo na Horním náměstí? Jak zmiňujeme v programu, chceme prosadit zeleň tam, kde lidé žijí. Podepište petici na www.peticestromy.cz a pomožte nám vrátit zeleň zpět do Olomouce.

Myslíme si, že městská policie by měla sloužit jako ochránce pořádku, ne jako výběřčí pokut. Více se dočtete na blogu.

Jeden z našich stěžejních programových bodů je snaha zabránit klientelismu a hýření s městským rozpočtem. Článek na toto téma najdete na našem blogu.

Děkujeme všem, kteří dorazili ve čtvrtek na piknik. Další akce podobného rázu proběhne již brzy.

Už dnes proběhne druhý piknik spOLečně. Těšíme se na vás na louce v Čechových sadech, vedle sochy Boženy Němcové, od 17 hodin.

Zveme vás na druhý piknik hnutí spOLečně, který proběhne ve čtvrtek 26. července. Dorazte za námi na louku do Čechových sadů na neformální setkání, těšíme se na vás!

Ivana Plíhalová o osobnostech v hnutí: Každý z nás umí něco, společně můžeme Olomouci pomoct. Celý rozhovor si můžete přečíst na našem blogu.

Stát ani město nelze řídit jako firmu, ale spíše jako dobře fungující rodinu. Více se dočtete v polemice našeho kandidáta, Otakara Bačáka. Najdete ji na našem blogu.

Děkujeme všem, ktěří se za námi včera zastavili na piknik, za příjemně strávené odpoledne.

Máte už plány na zítřejší odpoledne? Stavte se za námi na piknik do Smetanových sadů. Najdete nás na louce u Rudolfovy aleje, začínáme v 17 hodin.

V úterý 10. července jdeme spOLečně na piknik, přidáte se? Přijďte za námi diskutovat o všem, co vás zajímá nebo trápí. Začínáme v 17.00 ve Smetanových sadech na velké louce u Rudolfovy áleje. Budeme se na vás těšit!

Na našem blogu je nový článek! Radek Liška, architekt a náš kandidát, v něm popisuje svou cestu k hnutí spOLečně a proč se rozhodl do komunální politiky vstoupit.

V úterý 10. července jdeme spOLečně na piknik, přidáte se? Přijďte za námi diskutovat nad tématy, která vás zajímají. Začínáme v 17.00 ve Smetanových sadech na velké louce u Rudolfovy aleje. Budeme se na vás těšit!

Jak vidí zrušení poplatku za svoz odpadů náš lídr, kandidát na primátora, Stanislav Flek? Dočtete se na našem blogu.

Přijďte si popovídat u kávy s naším lídrem. Stanislav Flek se na vás bude těšit zítra od 17 hodin v Jazz Fresh Café.

Několik našich kandidátů zítra běží půlmaraton. Uvidíme na startu!

Mnoho mladých rodin na otázku, zda jsou z Olomouce, odpovídá, že zde nemají trvalý pobyt. Zrušení poplatků za svoz odpadů vidíme jako vstřícný krok ze strany města, který má motivovat mladé obyvatele, aby si v Olomouci přihlásili trvalé bydliště.

Dnes jsme se sešli s paní Budíkovou, která už 3 roky marně čeká na přidělení bezbariérového bytu. Mechanismus, podle kterého jsou tyto byty přidělovány má nejspíše značné rezervy, rozhodli jsme se této problematice více věnovat. Budeme vás informovat.

Chceme zrušit poplatky za svoz odpadu. Tento krok by každému Olomoučanovi ušetřil 660 korun. Více informací najdete na blogu.

Zítra se chystáme na další trénink na půlmaraton, který proběhne už příští sobotu, 23. června. Sraz je v 18:00 u altánku ve Smetanových sadech. Těšíme se na vás.

Stavte se v úterý v 17 hodin na kávu do Jazz Fresh Café. Bude se na vás těšit náš lídr, Stanislav Flek.

Včera jsme se podruhé spOLečně sešli v Jazzu. Vystoupili jednotliví kandidáti, představili jsme novou aplikaci Olomouc má na víc! a zahrála kapela. Jsme rádi, že se akce vydařila a děkujeme všem, kteří dorazili.

Již dnes, ve středu 6. června se uskuteční druhé setkání spOLečně v Jazzu.

Připravili jsme pro vás malé překvapení. Možná jste narazili na jeden z fialových balónků. Po Olomouci jsme jich rozmístili téměř tisíc. Jedna věc je jasná, Olomouc je krásná.

Ve středu 23. května proběhne tisková konference hnutí spOLečně v naší kanceláři v domě U Zlatého jelena, Dolní náměstí 1.

Na tomto webu používáme soubory cookie

Na našich webových stránkách používáme soubory cookie, abychom vám poskytli co nejrelevantnější zážitek tím, že si zapamatujeme vaše preference a opakované návštěvy.
Kliknutím na „Přijmout vše“ souhlasíte s používáním všech souborů cookie. Můžete však kliknout na „Nastavení souborů cookie“ a poskytnout kontrolovaný souhlas.

Ve vašem prohlížeči ukládají soubory cookie, které jsou nezbytné pro fungování základních funkcí webu. Používáme také soubory cookie třetích stran.